Nisan 19 2015 12:07:48
Flash Saat
RADYO

SON DAKİKA
VİDEOLAR
HAVA TAHMİNİ
ANKARA
ANKARA
KASTAMONU
KASTAMONU
Çevrimiçi Kullanıcılar
Çevrimiçi Ziyaretçiler: 2

Çevrimiçi Üyeler: 0

Toplam Üye Sayısı: 231
En Yeni Üye: HUSEYIN SENGUN
SPONSORLARIMIZ
SN:HEMŞERİLERİMİZ
Sizler derneğimize daha
üye değilseniz üyelik
sartlarını öğrenin ve
kendinizle evlenmiş oğlunuz,
kızınız varsa ya da çalışan
çocuklarınızı üye yapınız.
Sizlerinizi ve çocuklarınızı
aramızda görmekten
mutluluk duyacağız.

Derneğmizin faaliyetlerini
ayrıntılı öğrenmek için Kutlu.
Mah.Dereboyu Cad.453 Sok.
Örnek Apt.No:2/23 Akdere
adresine bizzat gelip çayımızı
içiniz ve Derneğimizi ve
hemşerimizi tanıyınız.Ya da
365 36 32 telefonla ve
hanonu.der@hotmail.com
adresine mail yazarak
öğrenebilirsiniz.

HEMŞERİLERİMİZİ
BEKLİYORUZ...!!!

Hanönü ve Köyleri
Yardımlaşma Derneği
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Anket
Tanımlanmış Anket Bulunamadı.
Kısa Mesajlar
Mesaj göndermeniz için üye olmanız gerekmektedir.

23/01/2013 17:13
Sn.Dernek üyelerimiz ve Hemşerilerimiz, Mevlit Kandilinizi kutlar Hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Saygılarımızla..

31/12/2012 14:20
TÜM HEMŞEHRİLERİMİN YENİ YILINI EN İÇTEN DUYGULARLA KUTLAR. YENİ YILIN SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR GETİRMESİNİ DİLERİM

09/10/2012 16:52
Mıstan'amcaya Allah'tan rahmet diler mekanı cennet olmasını temenni eder, Yakınlarına başsağlığı dilerim.

11/09/2012 09:24
Sayın Site takipçileri, bir müddet site yeni üye girişi iptal edilecek olup ileriki tarihlerde yeniden açılacaktır. Bilgileriniz..
Spor
Untitled Document

HANÖNÜ BELEDİYE SPOR

Kuruluş Tarihi
:
1989
Renkleri
:
Lacivert Beyaz
Kurucu Üyeleri
:
Hasan YILMAZ , Şükrü ÇOLAK, Ahmet EKİCİ, Hüseyin ACAR,Erol SOYSAL
Başkanlar
:

Ahmet ÖZKAN, Hasan YILMAZ, Erdoğan TOPUZ,Şükrü ÖZÜN,Sadettin DURNA, Cemal YILMAZ, Ertan GÜNAY,Fatih TUNA

HANÖNÜ SPORUN OLUŞUMU ve TARİHÇESİ
HANÖNÜ Belediye olmadan ilk önce Hanönü gençleri ile Ankara'dan kendi imkânları ile gelen gençlerin oluşturduğu Futbol takımı ile yaptıkları unutulmaz maçlarla başlamıştır. Hafta sonları cumartesi 1 maç pazar günü 2 maç oynanırdı. Maçlar Ortaokullun bahçesinde yapılırdı. Bu maçlar Sanki Fenerbahçe – Galatasaray maçları gibi çok heyecanlı çok çekişmeli geçerdi. Bu heyecanı Yüzlerce Hanönü halkı toplanıp takımlarına destek vererek maçı çok zevkli bir hale getirirlermiş. Maç bitiminde her iki takım oyuncuları da alkışlanırdı. O zamanın Ankaralı Futbolcularının isimleri şöyledir; Kalede: Nuh GÜNDOĞDU, Geride, Hakkı DEMİRTAŞ, Musa ÇOBAN, Engin SÖZERİ, Ferhat ÇINAR Orta Saha Şükrü ÇOBAN, Atilla Abı,Bekir KARA,Forvet Yılmaz KÖDEN,Bilal KIZILIRMAK,Orhan KARA,Yedek Kazım abı den oluşurdu.Hanönü nün Kadrosu ise Kalede Katip Erdoğan ÇOBAN Kerim ÖKTEN, Cemal YILMAZ, Hasan YILMAZ, Apo nun Şükrü,Metin Hoca(Antalya) Kasap İsmet, Saduman Ertan,Hüseyin.Sefa ve Cefa ACAR kardeşlerdi.

Bu maçlar iki üç yıl sürmüştür ve HANÖNÜ İLÇE ve HANÖNÜ BELEDİYESİ kurulduktan sonra Gençlerin ve Hanönü Halkını biraz olsun kahve'den uzaklaştırmak birlik beraberliği sağlamak ve sosyal bir aktivite oluşturmak için Hanönü Belediye Başkanına Sayın Mehmet YÜCEL'e kulüp kurmak istediğimizi ve top oynayacak saha yapmasını iletiyoruz ve Sağolsun Başkanımız Hasan YILMAZ'ı görevlendiriyor kulübün kurulması için. Bunun üzerine Hasan YILMAZ Ortaokul öğretmenlerinden Mükremin KARAÜZÜM ile birlikte gece gündüz çalışıyor tüzük ve evrakları tamamlayarak Forma rengini Lacivert –Beyaz olarak seçiyoruz. Kulübün kurulmasını tamamladıktan sonra yapılan ilk Genel Kurulda Ahmet ÖZKAN Başkanlığında Hasan YILMAZ, ŞÜKRÜ ÇOLAK, ERDOĞAN ÇOBAN VE AHMET ÇOBANOĞLU yönetim kurulu görev aldı. İstanbul'da bir gece düzenleyerek ve Hanönü Esnafı dan spor kulübümüze gelir sağlanmıştır. Yönetim hemen lisans işlemlerine başlayıp Taşköprü 'de top koşturan Hanönü' lü Ertan GÜNAY' ı, Hüseyin YILMAZ' ı ve Kastamonu Yol Sporda kaleci Erdal GÜMÜŞOĞLU'NU transfer ederek işe başladı. İmkânsızlıklarla kurulanan Hanönü Spor ilk Malzemeleri Ankara da yaşayan ve Futbolla gönül vermiş insanların yardımları ile malzemeler alınmış ve maçlara başlanmıştır. Tabi Hanönü küçük bir yer olması nedeni ile Kastamonu'dan, Ankara'dan, İstanbul'dan ve Boyabat'tan kendi imkânları ile gelip giden Futbolcu arkadaşlarımızla oynanmıştır. Ne futbolcular gelip geçti. Cemal YILMAZ, Hasan YILMAZ, Kerim ÖKTEN, Sefa ve Cefa ACAR kardeşler, Ethem Hoca, Boyabat'tan Yusuf ve Mustafa, Ankara'dan Engin SÖZERİ, Şükrü ÇOBAN Musa ÇOBAN, Yılmaz KÖDEN, Atilla Abi yıllarca Hanönü spor forması giymiş arkadaşlarımızdır.

Özellikle Taşköprü de Taşköprü Sümer sporla yaptığımız unutulmaz maçlardan biri olarak ilk başında gelmiştir. Sümer Spor Şampiyonluğa oynuyor Maç da Taşköprü seyirci üst düzeyde kalabalık Hanönü den gelen yüzlerce kişi HANÖNÜ HANÖNÜ diye bağırıyor fakat maç Sümer spor ilk yarı 2-0 önde de iken İkinci yarı Engin in sağdan keserek Şükrü Çoban a attırdığı iki golle beraberliği sağlanmış ve maç son dakika da en azından berabere kalmak amacı ile Engin çıkıp yerine Kasap İsmet girmişti. Son saniyelerde Kalecimiz Uzun bir top atmış ve Kasap İsmet e gelmişti o da hava dan şandel olarak kaleye şutu çekti kaleci biraz önde olması nedeni ile top hava dan direk kaleye girmesi ile Hanönü seyircisi inanın sanki Onbinlerce taraftar varcasına HANÖNÜ HANÖNÜ diye bağırışını şu an bile bu yazıyı yazarken hissediyorum. İnanın o an sanki biz Şampiyon olmuş gibi sevinç ile Ankara'nın yollunu tutmuştuk.

Bu tür anılar çok ne zahmetlerle maçlara çıkıldı ne zahmetlerle maçlara gidildi bunları yazalım dersek eminim bir kitap olur. Kısacası Hanönü Spor Kurulmasının asıl amacı birlik beraberliğin sağlanması Hanönü ye bir sosyal aktivitenin sağlanması ile özellikle Hanönü nün tanıtımı için kurulmuştur.

Hanönü Şampiyonluk yaşmasa da bizim için gönlümüzün şampiyonudur.

Saygılarımızla.

Engin SÖZERİ
(Eski Hanönü Futbolcusu)
Hasan YILMAZ
(Eski Hanönü Futbolcusu)

 

 


5,082,157 Tekil Ziyaretçi

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.